Ansatte


Regy Selsaas

Stilling: Kiropraktor, Daglig leder

E-post: Regy@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000

Mobil: 95 02 31 63



May Kristin B. Fludal

Stilling: Klinikk-Koordinator

E-post: Resepsjon@klinikk-selsaas.no

Telfon: 52 71 6000



Øyvind Andreas Kolstø

Stilling: Fysioterapeut

E-post: oivind@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000

Mobil:  45 43 39 13



Aleksander Kjærnsmo

 

Stilling: Kiropraktor

E-post: aleksander@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000

Mobil: 97730060

 



Irene Melander

Stilling: Akupunktør og Mediyoga Instruktør

E-post: irene@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000



Lisa Nyhammer

Stilling: Kiropraktor

E-post: lisa.nyhammer@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000

 

Kiropraktor Lisa Nyhammer

Lisa er utdannet ved Anglo European Chiropractic College i England og er medlem av den norske kiropraktor foreningen. I tillegg til kiropraktorutdannelsen har hun videreutdanning innen ekstremitetsbehandling (armer og ben) og funksjonell trening. Hun har også lang erfaring innen idrett og er spesielt interessert i idrettsrelaterte skader.

Lisa behandler pasienter i alle aldrer og tilbyr variert behandling:
- Manipulasjon
- Muskelarbeid
- Råd og veiledning
- Tørrnåling/IMS
- Trykkbølgebehandling



Stein Tore Krey

Stilling: Kiropraktor

E-post: stein.tore@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000

 

5 årig master i kiropraktikk ved AECC i Bournemouth, England

Tidligere erfaring/karriere:

Medic i militæret, trenings-og kostholdsveileder ved SIS-sportssenter på UIS, kiropraktor på klinikk for alle, avd. Bergen.

Interessefelt:

 Idrettsrelaterte skader og forebygging, svimmelhet, kjeve-, nakke- og hodesmerter, arbeidsrelaterte skader/plager, ergonomi og selvhjelp, ernæring mm.

Behandling:

 Manipulasjon, tørrnåling/IMS, traksjons-behandling, muskelarbeid/triggerpunkter, ergonomiske tips/veiledning, hjemmeøvelser


Lene Kristin Eriksen

Stilling: Muskelterapeut

Telefon: 52 71 6000

Muskelterapi og massasje er behandlingsteknikker med lange tradisjoner. En muskelterapeut sitt viktigste oppgave er å løse opp spenninger i muskulaturen. Spenningene kan oppstå på grunn av dårlig arbeidsstilling eller overanstrengelse, men kan også ha mer følelsesmessige årsaker som stress, sinne, og angst.

Slike spenninger setter seg i kroppen og kan gi smerter i f.eks. rygg, skuldre, nakke, hofter og knær. Ulike former for massasje fra en muskelterapeut er en av de viktigste behandlingsmetodene mot muskelspenninger og har stor betydning for velvære for kropp og sjel. Regelmessig muskelterapi av en muskelterapeut fører dessuten til økt lymfesirkulasjon senket blodtrykk, høyere stresstoleranse, høyere smertetoleranse, bedre kontakt med muskulatur og forbedret koordinasjon.

 

På Klinikk Selsaas har  en muskelterapeut et nært samarbeide med øvrige terapeuter ved klinikken, og jobber særlig tett med kiropraktorene.

 



Christine Nilsen

Stilling: Personlig Treningsveileder

E-post: christine@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000



Maria Tørresdal

Stilling: Fysioterapeut

E-post: maria@klinikk-selsaas.no

Telefon: 52 71 6000